ASTACOL Kloubní výživa Golf Edition by Filip Mrůzek

ASTACOL Kloubní výživa 60 cps. (1)
Hodnocení produktu

ASTACOL je kloubní výživa sestavená PharmDr. Pflegerem na základě jeho dlouhodobých zkušeností s použitím látek, které pomáhají pohybovému aparátu. Vysoká dávka chondroitinu 600 mg v denní dávce, kyselina karnosolová z rozmarýnu a Astaxanthin pro unavené klouby. Více informací

 Skladem 2 ks
449
390 bez DPH
DPH:
15 %
ks
Katalogové číslo:
A01-048
EAN:
8594186060320
Záruka:
uvedena na obalu

ASTACOL je kloubní výživa nové generace sestavená PharmDr. Pflegerem na základě jeho dlouhodobých zkušeností s použitím látek, které pomáhají pohybovému aparátu. Vysoká dávka chondroitinu, kyselina karnosolová z rozmarýnu lékařského a Astaxanthin pro unavené klouby.

Proč Golf Edition? Poruchy pohybového aparátu patří v golfu mezi ty nejčastější. Jednou z možností prevence kromě cílené  fyzioterapie a kompenzačních cvičení je použití chondroprotektivních látek ve výživě společně s vysokodávkovým vitaminem C ( Ascosorb C). Svaly a pojivové tkáně tvoří největší zásobárnu vitaminu C. Vitamin C přispívá k normální tvorbě kolagenu a normální funkci chrupavek. Je totiž klíčovým faktorem syntézy nového kolagenu, takže i nových tkání. Jde o komplikovanou biochemickou reakci, kde se z nezralého protokolagenu tvoři nový a zralý kolagen. Jde o časově dlouhou a energeticky náročnou syntézu. Proto regenerace šlach, svalů a úponů trvá tak dlouho!  Biomechanická náročnost golfu často vede k akutním  nebo chronickým problémům z přetížení či z traumatických změn nejčastěji zasahující oblast lokte, zápěstí, ramenou nebo bederní část páteře.

Chondroitin -  jsou „velké“ makromolekuly. Proto jejich podávání vede k velmi pozvolnému účinku. Spíše je vhodné hovořit o formě „modifikujícího“ průběh. Proto jim říkáme Chondroprotektiva. Účinnost těchto látek vychází z jejich struktury a vlastností. Nejde tedy jenom o pouhé dodání chybějících stavebních látek, ale především o tvorbu informační kaskády vedoucí k nové žádoucí syntéze těchto stavebních látek v poškozené tkáni. Charakteristická je jejich vlastnost tropismu, kdy se podávané látky aktivně vychytávají v poškozené tkáni. U složitějších organismů je opotřebení pojivových tkání vždy doprovázeno tvorbou zánětu. Ten urychluje celý proces celkového degradace matrixu, např. chrupavek a pojivových tkání. Proto má podávání chondroprotektiv omezenou účinnost a je vhodná kombinace s dalšími látkami omezující zánět. Ale to až v další části článku.

Rozmarýn lékařský - obsahuje celou řadu důležitých látek terpenického charakteru, flavonoidy a fenolové kyseliny. Dobře zdokumentované jsou její protizánětlivé, antimikrobiální a anti-tumorózní účinky. Podávání specifických extraktů z rozmarýnu bohatých na terpeny vedlo k potlačení zánětu kloubních, pojivových a chrupavčitých tkání nebo bolestí svalů. 

Astaxanthin - je silný přírodní antioxidant ze sladkovodních řas a mořských korýšů. Působí současně jak vně, tak uvnitř buňky. Má vysokou antioxidační kapacitu a dokáže tak neutralizovat velké množství volných radikálů.

Vitamin C - Přispívá k normální tvorbě kolagenu pro normální funkci chrupavek

BioPerine® je patentovaný extrakt získaný z černého pepře (Piper nigrum) standardizovaného minimálně na 95% Piperinu. Je používán jako prostředek zvyšující biologickou dostupnost. Může být podáván současně s různými živinami, aby se zvýšila jejich biologická dostupnost jak u lidí, tak u zvířat. Obecně bylo zjištěno, že BioPerine® zvyšuje absorpci živin alespoň o 30%.

Jak užívat? Kapsle se užívají denně, nejlépe po jídle. Zapijte dostatečným množstvím vody.  

Jak dlouho? Optimální doba užívání jsou 2 až 3 měsíce.

Dávkování: Užívejte 1 kapsli ráno a večer. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.

Složení 1 kapsle:

Chondroitin sulfát 300 mg, extrakt rozmarýnu lékařského (Rosmarinus officinalis 20% karnosolové kyseliny) 160 mg, vitamin C 40 mg (RHP 50%), Astaxanthin 2 mg (Haematococcus pluvialis 5% algae), výtažek černého pepře (10:1) 2 mg.

RHP – Referenční hodnota příjmu

 

Upozornění:

Ukládejte mimo dosah dětí!

Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Přípravek není určen pro děti, těhotné a kojící ženy.

Minimální trvanlivost do konce data uvedeného na obalu.

Výrobek neslouží jako náhrada pestré stravy.

Dbejte na vyváženou stravu a zdravý životní styl.

Uchovávejte v suchu, na tmavém místě při teplotě do 25°C.

 

Výrobce: Vyrobeno v ČR

Distributor: MALBUCARE s.r.o., Malostranské nábř. 1., Praha 1 ČR

Balení: 60 kapslí, 42 g +/- 5%

ASTACOL je originální receptura PharmDr. R. Pfleger.

Uživatelská recenze produktu ASTACOL Kloubní výživa Golf Edition by Filip Mrůzek

Vlastníte tento produkt? Chcete se podělit s ostatními o svých zkušeností? Neváhejte a ohodnoťte produkt.

Napsat recenzi
Hodnocení produktu
98% Hodnotilo 0 uživatelů