Blog

The Selected Articles

Vitamin C a svaly, svalová regenerace a výkonnost. Show more

Vitamin C a svaly, svalová regenerace a výkonnost.

Svaly představují největší zásobárnu vitaminu C a v těle. Koncentrace vitaminu C ve svalech přímo korespondují s jeho dietním příjmem. Přestože koncentrace Céčka ve svalech jsou velmi nízké, vzhledem k velikosti kosterního svalstva představují až 67% veškerých jeho zásob v těle. Ačkoli se zdá, že v naší společnosti musí být dietní příjem Céčka dostatečný, opak bývá pravdou. Až třetina populace vykazuje v těle jeho limitní hodnoty.
Vyběhané železo - část 1. Show more

Vyběhané železo - část 1.

Běháte? Nebo se věnujete jinému vytrvalostnímu sportu? Víte o tom, že většina sportovců má nedostatek železa v organismu a díky tomu trpí únavou, nízkou výkonností a dalšími komplikacemi? Poradíme Vám jak řešit nedostatek železa, snadno a efektivně.
Vitamin C a antibiotika. Show more

Vitamin C a antibiotika.

Zvyšuje vitamin C účinnost antibiotik? Nová možnost proti infekcím. Stoupající množství předepisovaných antibiotik, zvyšující se rezistence a z toho plynoucí opakující se infekce by nás měly nutit k přemýšlení, zdali není jiná fyziologická možnost jak vybřednout z bludného kruhu opakované léčby antibiotiky.
Léčba bércových vředů - Dr. Richard Pfleger - www.neovlivni.cz Show more

Léčba bércových vředů - Dr. Richard Pfleger - www.neovlivni.cz

“Myšlenku kompenzace bércového vředu už jsem nosil v hlavě řadu let, ale převedené myšlenky do praxe je v dnešní době velmi komplikované. Přesto, když se našel další pacient, který s bércovým vředem neúspěšně bojuje téměř devět let a byla mu doporučena amputace, přišlo rychle rozhodnutí a postup jsme na zkoušku aplikovali. A nejen u něj. Během pár dnů mi bylo jasné, že předpoklad se naplnil a došlo k tvorbě nové tkáně. U bércového vředu totiž nejde jen o čistotu rány, potlačování infekce, ale o
Sušení mrazem Show more

Sušení mrazem

Lyofilizace, též sušení mrazem nebo je nejšetrnější metoda sušení materiálů s obsahem vody. Princip je založen na sublimaci zmrzlé vody za podmínek vakua a řízené teploty.
MSM a běžci Show more

MSM a běžci

MSM není jen pro klouby, ale i pro regeneraci svalů po zátěži. Využití MSM u běžců maratonců vychází nejenom z jeho antioxidačních vlastností, ale především s jeho akutním vlivem na stabilitu vnitřního buněčného prostředí. Jednak při jeho podání před vlastním během, kdy nepřímo „vylaďujeme“ stav tkání (především svalová hmota, ale i krevní oběh) nebo již při běhu (zátěži), kdy využíváme jeho antioxidační vlastnosti při kompenzaci masivního přísunu volných radikálů a zánětlivých působků vznikajíc
Srovnání dostupnosti vitaminů přes sliznici úst nebo ve formě tablet/injekcí. Show more

Srovnání dostupnosti vitaminů přes sliznici úst nebo ve formě tablet/injekcí.

Srovnání dostupnosti podávání vitaminů a klíčových faktorů krvetvorby přes sliznici úst nebo ve formě tablet/injekcí lze najít v celé řadě studií. U vitaminu B12 je to například práce z roku 2003 (Sharabi a kolektiv, Br J Clin Pharmacology). Substituční terapie vit B12, srovnání sublingualní a oralní formy 500mikrogramu vitB12. Plazmatické hladiny u obou forem podání nevykazovala statisticky…
Znáte MSM? Show more

Znáte MSM?

MSM (Methylsulfonylmethan) je zdrojem síry – minerálu, který má zásadní význam pro normální fungování a strukturu těla.
Přes ústa Show more

Přes ústa

Přes ústa aneb moderní způsob podávání výživy přes sliznici úst. Ústa jsou evoluční branou do organismu. Umožňují nejenom první kontakt s jídlem, senzorické vyhodnocení, mechanické zpracování, ale především efektivní a rychlé vstřebávání různorodých látek obsažených v potravě. Jemné a bohaté cévní zásobení sliznice a podjazykových oblastí, sliny a mikrobiální flóra tvoří perfektní nástroj jednoduchého a rychlého způsobu podání.